V I J E S T I
Vesti || Arhiva vjesti || Pretraga ||
Zeljković je danas o problemima u fudbalu u Kozarskoj Dubici razgovarao sa načelnikom opštine Radenkom Reljićem, predsjednikom FK „Borac“ iz Kozarske Dubice Milanom Šuvakom i rukovodstvom tog kluba.
„Održali smo konstruktivan sastanak na kojem smo razgovarali o svim problemima u fudbalu u Kozarskoj Dubici i o tome šta treba i šta možemo da radimo u narednom periodu kako bi sačuvali klubove u snazi, kako u Dubici tako i u regiji, a onda bi samim tim pronašli način i za unapređenje“, rekao je Zeljković novinarima.
On je rekao da je dogovoreno da u narednom periodu, zajedno sa opštinom i načelnikom, te ljudima iz Fudbalskog saveza bude pronađen način i model da započne izgradnju terena sa vještačkom travom, koji je neophodan za dalji razvoj i održavanje postojećeg stanja.
Zeljković je dodao da je upoznat sa problemima koji imaju klubovi, ne samo oni koji učestvuju u prvoj ligi, nego i u nižim, te istakao da će i u narednom periodu Fudbalski savez pokušati da djeluje sistemski.
„U protekle dvije godine smo kroz kotizacije i troškove službenih lica direkno došli do svakog kluba koji učestvuje u bilo kojoj ligi, bez obzira na rang takmičenja. Sada smo stali sa tom vrstom direktne pomoći i pokrenuli smo projekat izgradnje terena sa vještačkom podlogom i bez obzira na sve nastavljamo i dalje da pomažemo klubove u vidu opreme“, rekao je Zeljković.
On je istakao da će i u narednom periodu Fudbalski savez pokušati da uradi sve što može i pomogne sve klubove.
Načelnik opštine Kozarska Dubica Radenko Reljić rekao je da je tema sastanka bila problematika u fudbalu, koji je najpopularniji sport, te istakao da je FK „Borac“, čiji je osnivač opština, ogledalo Kozarske Dubice.
„Vodilo se mnogo polemike oko finansijskog stanja u samom „Borcu“ jer su brojne aktivnosti uslovljene finansijama, a najvažnije je da je predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpske obećao da ćemo naredne godine na stadionu dobiti vještačku travu, dok će opština Kozarska Dubica nastojati da poveća isplatu redovnih tranši ovom klubu“, rekao je Reljić.
On je naveo da su ove godine redovne traše FK „Borac“ bilo značajno manje u odnosu na prethodne godine jer je opština suočena sa finansijskim problemima, kao i većina lokalnih zajednica, te istakao da će “Borac“ sigurno u narednom periodu, u skladu sa finansijskom situacijom, dobiti nešto više nova u odnosu na prvu polovinu ove godine.
„Postoji entuzijazam ljudi koji vode klub i vole taj sport. Gospodin Šuvak koji je predsjednik Uprave kluba uložio je značajna privatna sredstva da bi klub opstao, a nama kao lokalnoj zajednici je bitno da pomognemo naš klub i pomognemo jer postoji dobra i zdrava ideja da se uz pomoć stranih investitora napravi veliki sportski kompleks koji bi bio ogledalo grada i rasadnik fudbala kao najpopularnijeg sporta“, rekao je Reljić.
Reljić je dodao da za sve to postoji podrška Fudbalskog saveza Republike Srpske i gospodina Zeljkovića, koji je i član Izvršnog odbora Fudbalskog saveza BiH.
„Zajedničkim snagama mi ćemo uspjeti da naš FK „Borac“ održimo u prvoj ligi, a u skladu sa našim finansijskim mogućnostima ćemo pomagati klub kako bi i dalje predstavljao naš grad“, rekao je Reljić.
Član Izvršnog odbora Fudbalskog saveza Republike Srpske i član Upravnog odbora FK „Borac“ Dragan Banjac rekao je da Fudbalski savez Republike Srpske ozbiljno radi na svim aktivnostima koje su vezane za fudbal od Trebinja Do Novog Grada.
„“Borac“ je u ozbiljnoj problematici kada je infrastruktura u pitanju jer postoje određeni standardi za takmičenje u prvoj ligi koji se moraju ispuniti. Mi to u ovom trenutku nemamo i naš Fudbalski savez je tu da nam izađe u susret dok mi ne rješimo određenje stvari“, rekao je Banjac.
On je naglasio da se na nivou opštine mora u budućnosti razmišljati o većem podsticaju za razvoj sporta u Kozarskoj Dubici, a fudbala posebno jer on je najrazvijeni sport u svim segmentima.
„Borac je u fazi dogovaranja sa određenim ljudima i fondacijama vezano za sponzorstvo i očekujemo da se to pozitivno završi. Mora da se zna da je predsjednik kluba, gospodin Milan Šuvak kompletno finansirao sve aktivnosti kluba i da nije bilo njega „Borac“ bi se ugasio“ , naglasio je Banjac.
Sastanku u kabinetu načelnika opštine Kozarska Dubica danas je prisustvovao i zamjenik načelnika opštine Kozarska Dubica Marko Tankosić, predstavnici Fudbalskog saveza Republike Srpske i Fudbalskog kluba „Borac“ iz Kozarske Dubice.
Komandir Policijske stanice u Kozarskoj Dubici Bojan Milanković potvrdio je da usljed povećanog broja građana tokom ljeta policija ulaže maksimalne napore na očuvanju dobrog stanja bezbjednosti i zaštiti imovine.
Milanković je istakao da na području ove opštine nije bilo djela ili događaja koji bi bitnije uznemirili građane, što uključuje obezbjeđenje velikih javnih skupova poput pomena u Donjoj Gradini, policija je pomagala tokom elementarnih nepogoda, te da je kao komandir građanima dostupan 24 časa dnevno.
Načelnik opštine Radenko Reljić ocijenio je da je saradnja opštine i lokalne Policijske stanice godinama na izuzetno visokom nivou i da to građani vide.
"Sve pohvale za ljude koji rukovode Policijskom stanicom i policijske službenike jer imamo i rezultate koji se ogledaju u smanjenju opšteg kriminaliteta i očuvanju javnog reda, mira i bezbjednosti u Kozarskoj Dubici", rekao je Reljić.
Predsjednik Skupštine opštine Vladimir Rokić rekao je da je saradnja sa Policijskom stanicom, čije izvještaje razmatra i usvaja lokalni parlament, na visokom nivou.
"U svakodnevnoj smo komunikaciji i želim da pohvalim njihov rad i naglasim da mi kao opština stojimo na raspolaganju za sve oblike saradnje. Prema informacijama kojim raspolažemo, naši građani su zadovoljni radom policije", rekao je Rokić.
Direktor Centra za informisanje i kulturu Dijana Kondić izjavila je da imaju izuzetno dobru saradnju kroz obavljanje profesionalnih zadataka, navodeći da su zajedno sproveli brojne kampanje od opšteg javnog interesa.
Direktor Srednjoškolskog centra "Nikola Tesla" Goran Tubić rekao je da su sproveli niz kampanja u školama i da je saradnja s policijom na visokom nivou.
"Prisutan je školski policajac u toku redovne nastave i to je model koji adekvatno garantuje bezbjednost učenika", rekao je Tubić i dodao da u školama u Kozarskoj Dubici nije bilo vršnjačkog nasilja.
Egić, koji je položio vijenac na Partizanskom groblju, istakao je da je Kozara simbol antifašističke borbe, otpora - možda jednog od prvih u porobljenoj Evropi.
"Na cijelom prostoru Kozare su mnoga stratišta. Obaveza je da njegujemo sjećanje na žrtve, da prenosimo budućim pokoljenjima, kako ne bismo lutali u magli u budućnosti. Moramo znati ko smo, gdje smo, šta smo, cijeniti naše pretke koji su nam omogućili da stojimo ovdje, a istovremeno boriti se dalje za budućnost", naglasio je Egić i dodao da srpski narod, koji je imao dva antifašistička pokreta, više od svega ljubi slobodu.
On je istakao da su Republika Srpska i srpski narod i danas ugroženi.
"Sa raznih strana dolaze nam prijetnje, pa čak i oružane, ali mi ćemo da se bavimo sobom, gledaćemo kako da se razvijamo, kako da napredujemo. Naša poruka je uvijek bila mir, suživot, napredak, razvoj", naglasio je Egić.
Poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Dragan Brdar rekao je nakon polaganja vijenca na Partizanskom groblju da za njegovu porodicu i ljude u Knežpolju ovaj dan budi posebne emocije na 1941. godinu kada se narod pod vođstvom doktora Mladena Stojanovića digao protiv fašista.
"Naš narod je kroz istoriju svoju slobodu plaćao svojim životima, a nama, kao i generacijma koje dolaze, ostaje obaveza da pamtimo i njegujemo sjećanje na ove i slične datume kako bismo ih sačuvali od zaborava", rekao je Brdar novinarima.
Prema njegovim riječima, ostaje obaveza da se sa koljena na koljeno prenosi sjećanje sve ono što se dešavalo u periodu od 1941. do 1945. godine, kako bi istorija bila upisna na pravi način, da neko ne bi zloupotrijebio činjenice i predstavio je onako kako njemu odgovara.
"Naša djeca, i djeca naše djace, moraju da znaju kako je to bilo nekada ovdje. Slušao sam /o tome/ od svog djeca i babe koji su prošli golgotu Kozare, Donje Gradine i Jasenovca, a onda završili u dvije hrvatske porodice, da bi se 1946. godine vratili na zgarište u svoje Knežpolje", naveo je Brdar.
Načelnik opštine Radenko Reljić rekao je da je o stradanju naroda u ovom kraju mnogo toga rečeno i mnogo toga mora da se pamti.
"Mi koji danas polažemo cvijeće to činimo, a obaveza je i budućih naraštaja je ovaj datum vječno pamte", naveo je Reljić.
Vijenac na Partizanskom groblju u Knežici položili su i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske Bobana Ćibić, delegacija opštine Kozarska Dubica, delegacija SUBNOR-a, predstavnici nevladinih organizacija i udruženja proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.
Program obilježavanja Dan ustanka protiv fašizma 1941. godine biće nastavljen u Milića Gaju, gdje je planirano obraćanje zvaničnika i umjetnički program.
Ustanak protiv fašizma u knešpoljskom kraju počeo je 27. jula 1941. godine napadom na žandarmerijsku stanicu u Knežici.
Ustanak u ovom kraju je bio dobro organizovan pod vođstvom narodnog heroja doktora Mladena Stojanovića.
Na sastanku je istaknuto prisustvo afričke kuge svinja u susjednoj Gradišci, te je upućen apel svim uzgajivačima svinja na području Kozarske Dubice da obavezno primjenjuju dezinfekciju i da se pridržavaju i drugih preporučenih mjera zaštite na svojim farmama.
"Ako su u nedoumici kako i kojih mjera treba da se pridržavaju, za sva pojašnjenja Farmeri mogu da se obrate opštinskoj veternirarskoj i poljoprivrednoj inspekciji, te Komunalnoj policiji, lično ili putem telefona broj 052/416-028", istakla je opštinski veterinarski inspektor Ana Ivanc.
Ona je naglasila da je lokalni Krizni centar za kontrolu afričke kuge svinja svakodnevo u koordinaciji sa svim nadležnim službama, kako na području ove lokalne zajednice tako i na republičkom nivou.
Na današnjem sastanku lokalnog Kriznog centra za kontrolu afričke kuge svinja u Kozarskoj Dubici napravljen je okvirni plan aktivnosti u slučaju da bolest bude potvrđena na području opštine, plan sprečavanja širenja zaraze, te plan bezbjednog uklanjanja i autanazije svinja.
Prvi slučaj afričke kuge svinja na području susjedne Gradiške potvrđen je u petak, 21. jula, na farmi Ćutilo u Rovinama, zatim na još tri farme, a na području tog grada danas će biti eutanizirano više od 1.300 životinja.
Na Partizanskom groblju u Knežici ministar Egiće će u 17.00 časova položiti vijence, najavljeno je iz Ministarstva rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske.
Vijence u Knežici položiće i drugi zvaničnici, narodni poslanici i predstavnici SUBNOR-a, opštine Kozarska Dubica, nevladinih organizacija i udruženja proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata Republike Srpske.
Program u Milića Gaju počeće u 17.30 časova i planirano je obraćanje zvaničnika i umjetnički program.
Ustanak protiv fašizma u knešpoljskom kraju počeo je 27. jula 1941. godine napadom na žandarmerijsku stanicu u Knežici.
Ustanak u ovom kraju je bio dobro organizovan pod vođstvom narodnog heroja doktora Mladena Stojanovića.
Štete na usjevima kukuruza i soje, te u voćnjacima šljive, kruške i jabuke do sada su prijavili poljoprivredni proizvođači sa područja Kozarske Dubice, sela Dubičke ravni, Bjelajaca, Maglajaca, Sključana, Međuvođa, Sreflija, Klekovaca, Jasenja i Novoselaca.
„S obzirom da je riječ o milionskim štetama, koje prevazilaze finansijske mogućnosti opštine, zahtjevi za naknadu štete dubičkih poljoprivrednika biće proslijeđeni nadležnom ministarstvu Vlade Republike Srpske, koje će razmatrati mogućnost naknade ove vrste štete“, saopšteno je iz Opštine Kozarska Dubica.
Zahtjev za procjenu štete podnosi opštinskoj Komisiji za procjenu štete u poljoprivredi u šalter sali opštine Kozarska Dubica svakim radnim danom od 7.30 do 15.00 časova.
Kozarsku Dubicu je 19. jula zahvatilo jako olujno nevrijeme, praćeno jakim vjetrom i gradom, u kojem je pričinjena znatna materijalna šteta na elektro-mreži, automobilima, pomoćnim objektima, voćnjacima i usjevima, a nevrijeme praćeno gradom zahvatilo je dubička sela i 22. jula i nanijelo štete na usjevima kukuruza i u voćnjacima.
Netom popravljeni dalekovodi sinoć su opet oštećeni, četiri su jutros bila van funkcije, grad je oštetio i brojna vozila, a štete su ogromne i u poljoprivredi, stradali su voćnjaci i usjevi kukuruza.
Na javnim objektima, zgradama i infrastrukturi, oštećenja nema, kazao je načelnik opštine Radenko Reljić.
On je rekao da je juče bio drugi talas nevremena koji je prošao kroz našu opštinu i napravio veliku štetu.
„Šteta je velika jer je grad bio krupan, 5-6 centimetara u promjeru“, kaže Reljić i navodi da su štetu od grada pretrpjela brojna vozila na kojima su polupana stakla i limarija“.
On je rekao da je grad oštetio i pomoćne objekte, nastrešice, a kao veliki problem ističe oštećenja na dalekovodnoj mreži zbog čega je veliki dio opštine ostao bez električne energije.
Reljić je ponovo apelovao na „Elektrokrajinu“ da pomogne kozarskodubičkoj „Elektrodistribuciji“, a rekao je i da će ovom preduzeću pomoći i Opštinska uprava.
„Znamo da je problem finansijske prirode i uključićemo se u rješavanje tog problema“, rekao je Reljić i kao najizrazitiji istakao da je prioritetno da se naprave prosjeke uz dalekovodne linije“.
Upravnik Elektrodistribucije Kozarska Dubica Nikola Janković je rekao da su danas do podneva uspjeli da saniraju kvarove na 20-kilovoltnim dalekovodima Orahova i Bunari-Draksenić, te na 10-kilovoltnom dalekovodu Kostajnica.
Još uvijek radimo na sanaciji oštećenja na 20-kilovoltnom dalekovodu Rakovica, koji je još uvijek van funkcije od Božića do Vojskove, kazao je Janković i izrazio nadu da će i ovaj dio opštine uskoro biti pod naponom.
Janković je rekao da se paralelno sa rješavanjem problema na dalekovodnoj, radi i na sanaciji kvarova na niskonaponskoj elektro-mreži.
Od grada su Kozarskoj Dubici stradali voćnjaci i usjevi pod kukuruzom.
„Manifestacija će početi u 17.00 časova polaganjem vijenaca kod spomen-obilježja podignutog poginulim u narodno-oslobodilačkoj borbi u ovom selu, nastaviće se sastankom načelnika opštine Radenka Reljića i njegovih saradnika sa predstavnicima dijaspore koji je planiran u 17.30 časova, a završiti narodnim veseljem i druženjem sa dijasporom od 18.30 časova“, najavio je ispred Organizacionog odbora manifestacije Živko Goga.
„Obzirom na činjenicu da koliko nas ima na području Dubice sa stalnim mjestom boravka, toliko nas ima i privremeno zaposlenih u zemljama Zapadne Evrope i zbog toga neophodno je biti u stalnom kontaktu sa našim ljudima“, izjavio je Goga.
On je podsjetio da se „Dan dijaspore“ u Vojskovi održava po osmi put.
<< Prethodna strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 Sledeca strana >>